سکوت فاصله ی میان افکار است و آرامش فاصله ی میان احساسات .
رابطه‌های سالم‌تر، آرامش بیشتر و سکوت‌های طولانی تری دارند.
یکی از مهمترین نشانه‌های رابطه های آسیب زا این است که مدام نگران این هستیم که به چه فکر میکند و باید توضیح دهیم که ما به چه فکر میکنیم. در واقع رابطه مدام در توضیح دادن و نگران بودن از " فکر" به سر میبرد.
نشانه‌ی بعدی رابطه‌های ناسالم، نوسان مدام احساسات است! یعنی در رابطه های آسیب رسان، آنقدر احساسات متفاوت پشت سر هم بیدار میشوند که فرصتی برای آرامشِ بدن به وجود نمیآید و اضطراب بخش همیشگیِ رابطه است.
عشق زیاد، خشم ناگهانی، ترسِ موقت، گناه و غمِ طولانی وقتی همه با هم با فواصل کم و یا با تکرار زیاد اتفاق میافتد، آرامش رابطه از بین میرود. 
آرامش حالتی از تجربه نکردنِ احساس است ولی در نوسانات زیادِ احساسی، بدن مدام برانگیخته باقی میماند. 
برانگیختگی بدن و بحث‌های زیادِ بی‌پایان نشانه‌های مهمی هستند.
. .
.
پ.ن: گاهی به این فکر میکنم، هر‌چقدر با آدمهای امن‌تر و مهربان‌تری رو به رو میشوم، سکوت و ارامش بیشتری را هم تجربه میکنم. و چقدر قبل‌تر‌ها بی‌تجربه بودم که این حالات را کسل‌کننده و غیرجذاب میدانستم.

#پونه مقیمی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کتابخانه عمومی جوادالائمه علیه السلام شهرستان قدس کتابخانه عمومی کرشت نسیم پرواز مهربانستان ماينر و ارز ديجيتال نمایندگی رسمی فروش خدمات تعمیر کولر گازی اسپلیت در شیراز - عظیمی تیم پرسپولیس گلپایگان روزنامه شرق باران... قلب پرسروصدا